Cashback & Shopping Points

  • 5% Cashback Deal* Сега 5% наместо 2% Cashback Валиден од 03.4.2024 до 31.12.2024
  • * Со Cashback Deal, ги откупувате вашите Shopping Points и ви се припишува повеќе Cashback. За да го направите тоа, мора да имате доволно Shopping Points на вашата сметка на myWorld, кои ќе бидат откупени во myWorld за Cashback Deal.Потоа, вашите Shopping Points автоматски ќе се одземат од вашата сметка на myWorld.

  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card
    B2B

Контакт

Опис

Нашиот тим професионалци овозможуваат решенија за сечиј проблем со видот. Користиме современа опрема и инструменти, а во исто време нудиме квалитетни рамки за очила и леќи со одлични цени. Отсекогаш тежнееме кон врвна услуга и постојано подобрување.

Рамки за очила со моден израз кој го дополнува Вашиот стил. Од модерни и класични до иновативни и авангардни дизајни, нашата понуда на рамки обезбедува разнообразност и квалитет, додека ги пружа и најважните функционални аспекти за вашето здравје и вид.

Очниот преглед е клучен за одржување на Вашиот вид. Нашите лиценцирани оптичари ви нудат комплетен и индивидуализиран преглед, вклучувајќи тестирање на диоптрија и консултации за видот за јасен и здрав поглед.

Мерењето на очен притисок е важна процедура во одржување на вашето очно здравје. Нашиот професионален тим користи најсовремена опрема и техники за прецизно мерење на очниот притисок, што помага во раната дијагностика и управување со состојбите како глаукома и други проблеми со видот.

Одредувањето на диоптрија е есенцијален дел од оптичкиот преглед, кој ги идентификува потребите на вашиот вид. Нашиот тим користи најсовремени техники и опрема за прецизно мерење на диоптрија, осигурувајќи Ви индивидуално прилагодени решенија за јасен и комфорен поглед.

Одредувањето на диоптрија на контактни леќи е важен процес за персонализирано решение за Вашиот вид. Нашиот тим користи специјализирани методи за прецизно одредување на диоптријата за контактни леќи, обезбедувајќи удобност и контактни леќи кои одговараат на вашите потреби.

Нашиот тим е специјализиран за поправка на очила, гарантирајќи Ви прецизност и квалитет. Независно дали Вашите очила имаат скршена рамка, стакла или други дефекти, тука сме да ги поправиме и да обезбедиме натамошна употреба.

БЕСПЛАТЕН ПРЕГЛЕД со секое купување на рамки или стакла.Не можете да ја најдете вашата нарачка од OPTIKA VIZIJA?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.