Stobi Winery Restaurant

Cashback & Shopping Points

  • 5% Cashback Deal* Сега 5% наместо 2% Cashback Валиден од 09.4.2024 до 31.12.2024
  • * Со Cashback Deal, ги откупувате вашите Shopping Points и ви се припишува повеќе Cashback. За да го направите тоа, мора да имате доволно Shopping Points на вашата сметка на myWorld, кои ќе бидат откупени во myWorld за Cashback Deal.Потоа, вашите Shopping Points автоматски ќе се одземат од вашата сметка на myWorld.

  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card
    B2B

Контакт

Опис

Луксузен и полн со стил, ресторанот на Винарија Стоби е предодреден да стане центар на гастрономската култура во овој вински регион. Нашите кувари го комбинираат своето знаење стекнато во врвни угостителски објекти вон Македонија со традиционалните јадења присутни на ова поднебје, кои заедно со вината на Стоби создаваат симфонија на вкусови и мириси единствено достапни на ова место. Специјалитетите на овој ресторан вклучуваат понуда на Галичко сирење и кашкавал, правени по традиционална рецептура пренесувана од поколение на поколение помеѓу одгледувачите на овци, а денеска сочувана од страна на Мандра Галичник. Во таа смисла, печеното јагнешко достапно во овој ресторан е без споредба еден од најголемите деликатеси што некогаш ќе имате можност да ги вкусите. Домашните пити и традиционалните макала ќе ве пренесат во светот на кулинарската магија и најубавите мириси од детството. Од Шопска до Цезар салата, од морски плодови до бифтек со вргањ, од традиционалното македонско слатко до најфиното чоколадно суфле во Македонија, дојдете да уживате во најдобрите комбинации на храна и вино! Ресторанот е отворен секој ден од 10-18h, или во други термини со претходна најава.
 

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Stobi Winery Restaurant?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.