Cashback & Shopping Points

  • 1,5% Cashback + 12% На вашата набавка
  • ПРИФАЌА
    Оригинални ваучери

Контакт

Опис

Луксузот  на Милано и шармот на италијанската машка мода се спојуваат во новиот моден бренд на пазарот – Boggi Milano, кој го збогатува широкото портфолио на Fashion Group.
Сместен во центарот на градот, со подеднакво луксузниот HUGO BOSS, Boggi ќе биде нова модна дестинација за модерниот космополит кој го сака убавото облекување, без разлика дали станува збор за формална или лежерна облека.
Приказната за Boggi Milano започува во далечната 1939 година со идејата во секое парче облека да се преточи италијанската извонредност и тежнеење кон промоција на добро препознатливиот милански стил и квалитет насекаде во светот.
Италијанскиот идентитет е особено важен за овој моден бренд, па така пораката “Made in Boggi” се појавува како носечка и оваа сезона, заедно со истакнувањето на  вредностите на брендот како што се елеганцијата и потврдениот квалитет.
 

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.