Hotel City Palace

Cashback & Shopping Points

  • 3% Cashback + 6% На вашата набавка
  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card
    B2B

Контакт

Опис

Сити Палас е новоизграден хотел со 4****  ѕвездички, лоциран во Охрид, покрај брегот на Охридското езеро, на само 200 метри од центарот на градот. Покрај комфорот и врвната услуга, карактеристичната место положба овозможува извондреден спој на модерниот стил и долго вековната историја.

Хотелот располага со 20 соби (еднокреветни, двокреветни или трокреветни).

Собите се пространи и целосно опремени со: луксузен мебел, сопствена бања, балкон, мини-бар, телевизор, телефон, wi-fi конекција, сеф, фен, централно греење и ладење.

Сите соби имаат поглед кон прекрасното езеро.

Хотелот поседува и целосно опремен спа центар: финска сауна, парна бања, џакузи  и масажа.  

Располагаме и со  конференциска сала за состаноци комплетно опремена. За потребите на гостите кои се учесници на состанокот (семинарот) и престојуваат во хотелот семинарската сала со целокупната опрема не се наплаќа. 

Хотелот располага со ресторан и летна тераса со капацитет од 160 лица, каде што гостите можат да уживаат во нов амбиент, вкусувајќи ги врвните кулинарски специјалитети.

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Hotel City Palace?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.