Cashback & Shopping Points

 • 2% + 1 Вкупно на набавката (нето сума)
 • Ќе добиете Cashback и Shopping Points сразмерно од првиот денар. Наведениот износ на SP одговара на купување на 6500 MKD .
 • ПРИФАЌА myWorld Card

Контакт

 • Работно време
  Понеделник - Петок 08:00 - 20:00
  Сабота 08:00 - 17:00
 • Контакт
  mob: +389 72 625 200
 • ID на Трговски Партнер
  36300900
 • Card Pick Up
  Можете да получите от този партньор myWorld Card от тип кредитна карта.

Опис

Вашите очи го заслужуваат најдоброто - Квалитетна понуда која заслужува внимание!


Оптика СФЕРА Ви нуди комплетна понуда на очила за сонце и диоптриски рамки од поголемиот дел на светски познатите и реномирани брендови како Guess, Vogue, Ray-Ban, Police, Furla, GF Ferre, Swarovski, Emporio Armani, Bvlgari, Prada Gucci, D&G, Miu Miu и голем дел на комерцијални линии со неверојатни цени и супер квалитет. 
Работиме и со сите видови и брендови на контактни леќи и течност за нив.
Кај нас може да ги најдете сите видови на диоптриски стакла од најреномираните производители како LTL Italia, Essilor, Hoya и др.
Вршиме очни прегледи и изработка на очила за помалку од половина час.
Во склоп на нашата компанија се наоѓа и новоотворениот изложбен салон 'Sfera Time' во кој може да ги пронајдете најзвучните и најактуелни брендови на машки и женски часовници, накит и акцесоари како на пример Jacques Lemans, Guess, Esprit, Cerruti 1881, Morrelato, Jacques Farel, Sector, Casio, Casio Edifice, G-SHOCK, Diesel, Fossil, Police, DKNY, Emporio Armani, 2Jewels, Miss Sixty, Mark Maddox, Troika, Mont Blanc, Flik Flak, Swatch, Calvin Klein, Tissot како и Ititoli дијамантите.
 

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Optika Sfera?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.