Cashback & Shopping Points

  • 1,5% Cashback + 12% На вашата набавка
  • ПРИФАЌА
    Оригинални ваучери

Контакт

Опис

Овој португалски бренд е посветен на изработка модни додатоци како чанти, чевли, шалови, капи, марами, очила за сонце, накит и сл. Главното мото на брендот е: Голем избор, ултра модерни парчиња, достапни цени за просечниот потрошувач.

Parfois постои од 1994 година е и основан од Мануела Медеирос чија цел била да создаде уникантни и неодоливи модни додатоци за прифатлива цена. Г-ѓа Медеирос сеуште активно учествува во создавањето на новите колекции заедно со дизајнерските тимови лоцирани во Порто и Барселона.

Колку е овој бренд динамичен кажува и самиот факт дека се произведуваат повеќе од 3.500 модели на производи во текот на сезоната, а продажните салони се надополнуваат со нови парчиња речиси секоја недела.

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.