Cashback & Shopping Points

  • 3% Cashback Deal* Сега 3% наместо 1% Cashback Валиден од 04.4.2024 до 31.12.2024
  • 3% Cashback + 6% Дехидрирано Шитаке
  • * Со Cashback Deal, ги откупувате вашите Shopping Points и ви се припишува повеќе Cashback. За да го направите тоа, мора да имате доволно Shopping Points на вашата сметка на myWorld, кои ќе бидат откупени во myWorld за Cashback Deal.Потоа, вашите Shopping Points автоматски ќе се одземат од вашата сметка на myWorld.

  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card
    B2B

Контакт

Опис

Биомарел Шитаке е најголемата фарма за производство на печурки ШИТАКЕ (Shitake) во Македонија. Фармата постои од 2002 година и е стационирана во подножјето на Баба Планина во еколошки чист регион.

Печурката ШИТАКЕ е богата со протеини, витамини, амино киселини, диететски влакна и минерали. Има малку калории, но голема нутритивна вредност.

Ја користат:

- Здравите лица, за да останат здрави,

- Болните, за да оздрават,

- Младите, за да останат силни,

- Старите, за да останат витални!

 

Помага: на метаболизмот во регулирањето на мастите, ја подобрува крвната слика, циркулацијата на крвта, се зголемува исфрлањето на отровите од организмот, го зголемува имунитетот, го зајакнува организмот после хируршки зафати, хемотерапија и радиотерапија, им помага на спортистите да постигнуваат врвни резултати.

ШИТАКЕ печурката се јаде со сите супи, чорби, салати, тестенини, месо, па дури и во десерти.

Направете вкусно јадење со рецептите и советите кои ќе ги најдете на http://www.shitake.mk/

Не можете да ја најдете вашата нарачка од SAMURAI SHITAKE?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.