Вашите придобивки на Luisaviaroma

  • 2% Cashback + 15% Вкупно на набавката (нето сума)
  • ПРИФАЌА
    Online продавница

Услови и Правила во Luisaviaroma

Кај овој Трговски партнер, ќе се земе нето вредноста на Вашето купување како основа за пресметката на Вашите предности од купувањето, бидејќи ова е стандардната исплата на овој Трговски партнер.

Важно!
За да се осигурате дека вашето купување е правилно снимено, секогаш претходно кликнете на копчето „Купувајте онлајн сега“ за да ја повлечете саканата онлајн продавница. Купувањето може да се внесе само преку верзијата на прелистувачот на онлајн продавницата, а не преку соодветната апликација. Користете само купонски кодови што сте ги добиле преку нашата веб-страница. Ве молиме проверете дали вашиот прелистувач ги има точните поставки за колачиња пред да купувате. Сите други важни информации за онлајн купување може да се најдат во ЧПП.

За Luisaviaroma

LUISAVIAROMA.COM IS A TOP ONLINE LUXURY FASHION DESTINATION WITH 5 MILLION VISITORS PER MONTH AND WORLDWIDE SHIPPING.   The website features the best selection of the top established designers as well as young emerging talents. LuisaViaRoma was founded in Florence in the early 1930s, with the opening of the company’s eponymous concept store on Via Roma. Online since 1999, the company attributes 90% of total revenue to online sales. To this day it remains a 100% privately owned family business, with the founder’s grandson, Andrea Panconesi acting as CEO and his daughter, Annagreta Panconesi as Creative Director.   The site offers a wide selection of clothing, shoes, bags, accessories, luxury home interiors and beauty, with products available for men, women and kids from the most prestigious designers such as Balenciaga, Vetements, Off-White, J.W. Anderson, Balmain, Dolce & Gabbana, Gucci, Saint Laurent, Valentino, Givenchy, Loewe, Jacquemus and more.

ID на Трговски Партнер
369000311

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Luisaviaroma?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.