Hotel Aqualina / Hotel Nova Riviera

Cashback & Shopping Points

  • 7,5% Cashback Deal* Сега 7,5% наместо 3% Cashback Валиден од 15.2.2023 до 01.1.2024
  • * Со Cashback Deal, ги откупувате вашите Shopping Points и ви се припишува повеќе Cashback. За да го направите тоа, мора да имате доволно Shopping Points на вашата сметка на myWorld, кои ќе бидат откупени во myWorld за Cashback Deal.Потоа, вашите Shopping Points автоматски ќе се одземат од вашата сметка на myWorld.

  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card
    B2B

Контакт

Опис

Hotel Aqualina is located in the tourist settlement St. Stefan 6 km away from the center of the city, on the regional road Ohrid – St.Naum.The hotel complex is located on the shore of Lake Ohrid, surrounded by an area of clear water of the lake on one side and endless green forest of national park Galicica on the other. This location gives you the opportunity to spend a memorable vacation in the style of the modern environment.
Hotel Aqualina in its accommodation capacity has 84 rooms of which 1 Apartment with sauna, 6 rooms with a sauna and a French bed, 7 rooms with Jacuzzi and a French bed, 64 double bed rooms, 6 triple bed rooms. All rooms have LCD TV with cable television, telephone, WI-FI, bathroom, mini bar, room service. Also we have our own parking which is free for our guests.
Хотел Аквалина се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан на 6 км од центарот на градот, на регионалниот пат Охрид – Свети Наум. Хотелскиот комплекс се наоѓа на брегот на Охридското Езеро, опкружен со простор со чиста вода на езерото од едната страна и бескрајната зелена шума на националниот парк Галичица од другата страна. Оваа локација ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.
Хотел Аквалина во својот сместувачки капацитет располага со 84 соби од кои 1 апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски кревет, 7 соби со џакузи и француски кревет, 64 двокреветни соби, 6 трокреветни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Имаме и сопствен паркинг кој е бесплатен за нашите гости.


Хотел Нова Ривиера – Охрид
На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .
Основната услуга е на база на ноќевање со појадок за едно возрасно лице. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.00 -23.00 ч.
Ресторанот на Хотел Нова Ривиера е од отворен тип. Има капацитет од 400 седишта и може да се прилагодува според барањата и потребите на нашите гости.
Нашите високо квалитетни кувари ќе ги задоволат сите Ваши гастрономски желби со широката понуда на традиционална и интернационална храна.
Прекрасно уреден ресторан со капацитет од 170 седишта нуди фасцинантен поглед на Охридското езеро, секогаш полна со домашни и странски туристи кои уживаат во звуците и вкусовите кои ги нудиме.
 

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Hotel Aqualina / Hotel Nova Riviera?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.