Hotel Belvedere Ohrid

Cashback & Shopping Points

  • 3% Cashback + 10% На вашата набавка
  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card

Контакт

Опис

Сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје, Хотел Белведере е бренд што нуди широк спектар на услуги и комфорт, уживајќи во прекрасните погледи на Охридското езеро.

Со перфектниот баланс помеѓу класичната елеганција и модерното уредување, 4 ѕвездениот хотел Белведере нуди 89 ново декорирани соби, две семинарски сали, еден модерен хотелски и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, пијано лоби бар, антикварница, сопствен паркинг.

Со Вашето доаѓање, ќе ја почуствувате пријатната атмосфера и уникатниот амбиент. Од елегантното лоби со класични инструменти и антиквитети до комфортното опремени соби со воодушевувачки погледи, овде ќе ја пронајдете вистинската убавина и желбата да повторно се вратите.

Хотелски ресторант Белведере

Вашите специјални пригодби како, свадби, коктели, родендени, годишнини, можат да бидат совршено организирани во нашиот модерен и елегантен ресторан.

Максималниот капацитет изнесува 280 седишта.

За хотелските гости:

Појадокот е сервиран на шведска маса од 7:00 – 10:00

Ручекот и вечерата можат да бидат послужени како пансионски или a ‘ La Carte без оброк.

VAZNA ZABELESKA Лајонес попустот не важи за веќе постоечки договорени групни попусти (организиран престој) и резервации преку туристички агенции

Placed in the pine forest of St. Stefan settlement, 4 km from Ohrid and 100 m from the lake cost, Hotel Belvedere is a brand that offers wide range of services and comforts enjoying a splendid views on Ohrid lake.

With its perfect balance between classical elegance and modern comforts, the four star hotel Belvedere offers 89 newly decorated rooms, two seminar halls, one modern hotel restaurant and two traditional restaurants in the center of the town Ohrid, piano lobby bar, antique shop, own parking.

As soon as you arrive, you will immediately be immersed in a warm atmosphere and unique ambience. From the elegant lobby with classical instruments and antiques to the comfortable furnished rooms with breathtaking views, you will find a true beauty here.

The effect of this combination between essential style and focus on details provoke on every guest a desire to return.

Hotel restaurant Belvedere

Special occasions such as weddings, cocktail parties, birthday parties, anniversaries can be perfectly organized in our modern and elegant hotel restaurant.

The max capacity of the restaurant is 280 seats.

For the hotel guests:

Open buffet breakfast is served every mourning from 7:00 - 10:00 am.

Lunch and dinner can be served as a pension meal or a' La Carte.

Improtant notice

Lyoness discounts does not apply for already pre arranged group discounts or organised hotel stay(reservation) through travel agency.

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Hotel Belvedere Ohrid?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.