restoran Belvedere (kaj Chetkarot) - Ohrid

Cashback & Shopping Points

  • 6% Cashback Deal* Сега 6% наместо 2,5% Cashback Валиден од 02.2.2023 до 31.12.2023
  • * Со Cashback Deal, ги откупувате вашите Shopping Points и ви се припишува повеќе Cashback. За да го направите тоа, мора да имате доволно Shopping Points на вашата сметка на myWorld, кои ќе бидат откупени во myWorld за Cashback Deal.Потоа, вашите Shopping Points автоматски ќе се одземат од вашата сметка на myWorld.

  • ПРИФАЌА
    Scan & Go
    myWorld Card

Контакт

Услови

Lyoness предностите не важат во случај на плаќање со картички

Опис

Ресторанот Белведере – Кај Четкар, Ви посакува топло добредојде со жива, акустична, традиционална музика, помешана со вкусот на националните и интернационалните специјалитети.

Лоциран е во строгиот центар на Охрид, веднаш до градското пристаниште, на 20 метри од езерското крајбрежје, располага со две затворени сали од 100 и 70 седишта како и голема отворена летна тераса со 250 седишта.

Почувствувајте го стариот охридски амбиент и вкусете го македонското вино.

The restaurant Belvedere - At Cetkar's welcomes you with different live acoustic music every night mixed with a flavor of tasty national and international cuisine.

It’s located in the center of Ohrid near the city's harbor and it has two indoor rooms with 100 and 70 seats and a big open terrace with 250 seats.

Enjoy the old Ohrid ambience and the taste of macedonian wines.

Не можете да ја најдете вашата нарачка од restoran Belvedere (kaj Chetkarot) - Ohrid?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.