Cashback & Shopping Points

 • 3% + 4 Вкупно на набавката (нето сума)
 • Ќе добиете Cashback и Shopping Points сразмерно од првиот денар. Наведениот износ на SP одговара на купување на 6500 MKD .
 • ПРИФАЌА myWorld Card

Контакт

Опис

Сместен е на падините на Водно. Опкружен е со борова шума и има прекрасна глетка на Скопје. Внатрешноста на хотелот е така компонирана да го направи вашиот престој попријатен. Хотелот СКАЛА има пространа тераса, ресторан и лоби-бар.

Хотелот СКАЛА има капацитет за 32 гости во 15 соби :                                                            

 • “de luxe” соби
 • 12  удобни соби

Сите соби се опремени со :

 • LCD  телевизор
 • Кабелска телевизија
 • Неограничен интернет
 • Фен за коса
 • Туш кабина
 • Телефон

Гостите можат да користат и дополнителни услуги :

 • Конференциска сала
 • Отворен и Затворен паркинг простор

 

Hotel SKALA is modern and luxurios hotel,  also a new one, opened in June 2012. Sited on the slopes of Vodno Hill, it is surrounded by pine wood. It has a beautiful panoramic view of The City of Skopje. The interior of  the hotel was created to make your stay in the hotel pleasant  and warm.Hotel SKALA also has spacious terrace, restorant and lobby-bar.

Hotel SKALA has capacity of 32 guests in 15 rooms :

 • 3  “ de luxe “ rooms
 • 12  comfort rooms

All the rooms are equipped with :

 • LCD Tv
 • Cable Tv
 • Free and unlimited internet access
 • Hair-dryer
 • Shower cubicle
 • Phone

Guests can also use many additional services :

 • Conference room
 • Free parking space (open and closed)

Не можете да ја најдете вашата нарачка од Skala Rezidens?

* Во зависност од производите кои биле консумирани кај Трговските партнери, може да има варијации во конкретната исплата на маржите за провизија. Затоа не се гарантира точноста на податоците на оваа веб страница.